Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Deblowe Mistrzostwa Nysy w Tenisie Ziemnym

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Na kortach tenisowych Stadionu Miejskiego w Nysie w dniach 27–28 sierpnia Nyski Ośrodek Rekreacji zorganizował deblowe mistrzostwa Nysy w tenisie ziemnym.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Deblowe Mistrzostwa Nysy w Tenisie Ziemnym
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W mistrzostwach startowało 14 par z Prudnika, Głuchołaz, Wrocławia oraz z Nysy. Organizatorzy podzielili zawodników na 4 grupy. W grupach mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” do 9 wygranych gemów. Do ćwierćfinału przechodziły z grupy dwie pierwsze pary. Mecze od fazy ćwierćfinałowej rozgrywano systemem pucharowym.

W wyniku rozegranych spotkań w półfinale spotkały się pary : Kujda Sebastian/Przemysław Unicki z parą Sylwester Kmiecik/Adam Dumański. Zwyciężyła para Kmiecik/Dumański w gemach 9 - 5. W drugim półfinale spotkała się pary : Jan Gorski/Jerzy Osiński z parą Krzysztof Hasiec/Włodzimierz Sokołowski. Wygrała para Hasiec/Sokołowski 9-5.

W meczu o III miejsce para Gorski/Osiński wygrała z parą Kujda/Unicki w setach 2 : 1 (6-2; 4:6; 6-0). W meczu finałowym spotkały się pary Hasiec/Sokołowski z parą Kmiecik/Dumański. Po wygraniu pierwszego seta 6:3 przez parę Hasiec/Sokołowski, w drugim secie przy stanie gemów 1:1 uległ kontuzji Sylwester Kmiecik, w wyniku czego para Kmiecik/Dumański mecz poddała walkowerem.

Zwycięskie pary otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Nysie oraz Nyski Ośrodek Rekreacji, które wręczyli V-ce Burmistrz Nysy Aleksander Juszczyk i Dyrektor Nyskiego Ośrodka Rekreacji Mirosław Aranowicz.