Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Uczennice z Nysy wicemistrzyniami Polski w sztafecie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Szkoła Podstawowa nr 1 w Nysie wicemistrzem Polski w sztafecie 4x100 metrów dziewcząt. 14 czerwca na stadionie AZS Łódź rozegrano Finał Ogólnopolski w Biegach Rozstawnych Dziewcząt i Chłopców.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Uczennice z Nysy wicemistrzyniami Polski w sztafecie
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

We wtorek, 14 czerwca na stadionie AZS Łódź rozegrano Finał Ogólnopolski w Biegach Rozstawnych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. Awans do tych zawodów wywalczyli mistrzowie poszczególnych województw w sztafetach 4x100 metrów oraz w sztafecie szwedzkiej (100+200+300+400).

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych nasze województwo reprezentowały mistrzowskie sztafety ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. Sztafeta szwedzka zajęła ósmą lokatę z nowym rekordem szkoły 2:45,08 ( Ewa Wróblewska, Julita Frankowicz, Izabela Worek, Sara Tkaczuk, rezerwowa Marlena Szczepańska ). Poprzedni wynik został poprawiony o 7 sekund. Sztafeta 4x100 metrów weszła do finału z czwartym czasem. Wynik osiągnięty przez dziewczyny był lepszy od ubiegłorocznego rekordu szkoły i wynosił 55,46.

Finał wypadł jeszcze lepiej, zawodniczki po znakomitym biegu zostały wicemistrzyniami Polski z wynikiem 54,75! Mistrzowski tytuł padł łupem sztafety SP7 z Lubina, na trzeciej pozycji przybiegły ubiegłoroczne zwyciężczynie, dziewczęta z SP11 z Tczewa. Wszystkie trzy sztafety pobiegły poniżej najlepszego wyniku z lat ubiegłych, który wynosił 55.01. W sztafecie biegły: Izabela Żelazna, Magdalena Dudzik, Aleksandra Oleksy, Aleksandra Ochotnicka. Pierwsze trójki z poszczególnych biegów zostały nagrodzone medalami, dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Sztafety z miejsc IV-VIII otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy zawodów finałowych zostali obdarowani pakietami startowymi o znacznej wartości.

Sztafety 4x100 metrów dziewcząt z SP1 w Nysie od trzech lat zwyciężają w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce. Przygotowującego dziewczęta do startów najbardziej cieszy stały postęp jego podopiecznych. Dwa lata temu, w Kędzierzynie dziewczęta wygrały z czasem 56,99 (Joanna Mormul, Klaudia Pawłowska, Magdalena Dudzik, Patrycja Pleśniak). Rok później w Opolu osiągnęły wynik 55,52 (Magdalena Dudzik, Patrycja Nastasowska, Agnieszka Dymarska, Natalia Wrona). Ten rok rozpoczęły od 57,7 na Mistrzostwach Nysy (Iza Żelazna, Magda Dudzik, Julita Frankowicz, Ola Ochotnicka), następnie było 57,1 na Mistrzostwach Powiatu Nyskiego (Iza Żelazna, Magda Dudzik, Julita Frankowicz, Ola Ochotnicka), 55,92 na Mistrzostwach Województwa (Iza Żelazna, Magda Dudzik, Julita Frankowicz, Ola Ochotnicka) aż po 55,46 i wreszcie finałowe 54,75 (Iza Żelazna, Magda Dudzik, Ola Oleksy, Ola Ochotnicka). W tym roku szkolnym dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyły 9 medali Mistrzostw Województwa.

Piątoklasistka Sara Tkaczuk z SP 1 zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Lasocicach, srebrny medal Mistrzostw Województwa w Trójboju Lekkoatletycznym w Namysłowie (biegi na 60 metrów, 600 metrów , rzut piłeczką palantową), srebrny medal Mistrzostw Województwa w Dwuboju Nowoczesnym w Zdzieszowicach (50 metrów pływania, 600 metrów biegu), brązowy medal w biegu na 600 metrów (1:52, 93 – rekord szkoły) w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce w Opolu, brązowy medal Mistrzostw Województwa w Dwuboju Nowoczesnym drużynowo (razem z czwartoklasistką, Marleną Szczepańską). Izabela Żelazna została Mistrzynią Województwa w skoku w dal z wynikiem 4.77 (rekord szkoły) w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce w Opolu, zdobyła też srebrny medal Mistrzostw Opolszczyzny w Biegach Przełajowych w Głogówku.

Magdalena Dudzik wygrała srebrny medal Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce w Opolu w biegu na 100 metrów. Magda przez ostatnie lata zdobyła ogólnie cztery złote medale Mistrzostw Województwa . Jej rekord życiowy (100 m) osiągnięty na mityngu lekkoatletycznym w zeszłym roku w Krakowie wynosi 13.38. Grupę lekkoatletów prowadzi Jacek Ryszewski. Przygotowaniem pływackim i ogólnorozwojowym zajmują się Pani Małgorzata Przybyszewska oraz Pan Roman Niewiadomski. Od lat szkoła współpracuje z sekcją lekkoatletyczną klubu MUKS „Gim2” Nysa.