Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Pierwszy dzień mistrzostw zakończony

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Dziś (20 marca) rozegrano pierwszą edycje Pucharu Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn.

W sali Zespołu Szkół Sportowych w Nysie na przyrządach i matach rywalizowali ze sobą juniorzy i seniorzy. Po trzech godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców zawodów, którzy zgromadzili pierwsze punkty w Pucharze Polski.

W seniorach pierwsze miejsce zajął Przemysław Lis z KS Iskra Zabrze, tuż za nim uplasował się Mariusz Kazimierczak z AZS AWF Kraków, na podium znalazł się też Adam Rzepa BKSG „Zawisza” Bydgoszcz. Nasi gimnastycy z NTG Nysa zajęli miejsca od 6 do 8 w kolejności Tomasz Prygiel, Kazimierz Tyczyński i Maciej Łabutin.

Wśród juniorów Kamil Zoń z NTG załapał się na pudło zajmując trzecie miejsce za drugim Łukaszem Borkowskim z MKS Gdańsk i pierwszym Piotrem Kiełbikiem z UKS 7 Łódź.

W niedziele (21 marca) do rywalizacji stanie młodzież w dwóch kategoriach wiekowych do lat 13 i 15. Będą to eliminacje do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 10.