Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Międzynarodowe kopanie w Paczkowie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Przez trzy dni najmłodsi piłkarze będą rywalizować o tytuł najlepszej drużyny futbolowej.

Od 26 do 28 marca Paczków będzie gospodarzem Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Żaków „Paczków Spring Cup 2010". Na miejscowym stadionie „Sparty” rywalizować będzie ze sobą 8 lub 10 drużyn z Polski, Czech i Rosji. Niewykluczone, że na mistrzostwa przyjadą uczniowie z Lokomotiv Moskawa, słynnej szkółki piłkarskiej. Paczków reprezentować będzie drużyna najmłodszych futbolistów miejscowej „Sparty”.

Uczestnicy turnieju nie mogą mieć więcej niż dziewięć lat. Przez pierwsze dwa dni rozgrywek piłkarze będą grać w fazie grupowej i mecze będą rozgrywane 2 x 20 minut. Następnie podczas meczów pucharowych każda połowa pojedynku będzie dłuższa o pięć minut.

Organizatorami mistrzostw są Sport Agency "Mikma" – firma specjalizująca się w tego typu imprezach sportowych, Gminne Centrum Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy "Sparta" Paczków. Honorowy patronat nad zawodami sprawuje burmistrz Bogdan Wyczałkowski.