Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Kolejna porażka

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Nie udała się wyprawa naszych siatkarzy do Gdańska. Upragniona ósemka, która pozwoliłaby utrzymać się w pierwszej lidze oddala się.

W I lidze siatkarzy AZS Nysa przegrał w Gdańsku z Treflem 1:3. Choć przez moment wydawało się, że akademicy mogą sprawić niespodziankę i zdobyć punkty. Pierwszy set należał do siatkarzy z Nysy. Od samego początku nasi zawodnicy prowadzili i tylko dwukrotnie gdańszczanom udało się doprowadzić do remisu (3 : 3 i 6 : 6) . W pewnym momencie nysanie odskoczyli na osiem oczek i prowadzili 18 : 10. Pod koniec zrobiło się gorąco i dla naszych było już tylko 21 : 19. Jednak konsekwentna gra pozwolił a na wygranie pierwszej partii do 21.

W drugie odsłonie sytuacja diametralnie się odmieniła i to zawodnicy Trefla w pewnym momencie prowadzili 18 : 10. W efekcie wygrywając to starcie do 23. Przez cały trzeci set gospodarze prowadzili wygrywając go do 19. Nadzieja na urwanie jednego punktu powróciła w czwartej odsłonie meczu, który do prawie końca kontrolowali siatkarze AZS –u. Jednak w końcówce zabrakło zimnej krwi naszym siatkarzom i to starcie kończy się 25 : 23 dla gospodarzy.