Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Podział punktów w Szczecinie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Nietypowo, bo w środku tygodnia została rozegrana 12 kolejka I ligi siatkarzy. Niestety, AZS ze Szczecina przywiózł tylko 1 punkt. Po emocjonującym spotkaniu, akademicy ulegli ekipie Morza w tie-breaku.

Spotkanie w Szczecinie miało zmienny przebieg. Oba zespoły były bardzo zdeterminowane i chciały wygrać mecz. Na 1 seta bardziej skoncentrowani wyszli gospodarze, którzy bez kłopotów pokonali Nysę 25:21. Akademicy szybko się podnieśli i dzięki serii dobrych bloków, wygrali dwie kolejne odsłony 25:21 i 25:20. W 4 secie wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą i Nysa wygra za 3 punkty. Niestety, mimo bardzo wysokiego prowadzenia, AZS przegrał sensacyjnie 23:25. W Morzu dobrze zaczęli grać i serwować zmiennicy i był to klucz do wygranej w 4 partii spotkania.

Tie-break jest zawsze nieprzewidywalny. Mimo, że szczecinianie prowadzili 6:3 i 9:4, Nysa odrobiła straty i wyszła nawet na prowadzenie 13:12. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali gracze ostatniej drużyny w tabeli i to oni się cieszyli, po ostatnim zagraniu w meczu. Akademicy długo nie schodzili z parkietu, nie mogąc się pogodzić z przegraną i złą decyzją sędziego, która pozbawiła ich możliwości wygrania meczu.

AZS PWSZ Nysa utrzymał 11 miejsce w tabeli, lecz cztery ostatnie drużyny mają po 9 punktów na koncie. Zapowiada się emocjonująca walka o utrzymanie na zapleczu Plus Ligi.