Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nysa
Sparta wreszcie wygrała w Nysie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Sparta Paczków po trzech kolejnych porażkach na stadionie Polonii Nysa przełamała tą pechową serię i w minioną sobotę pokonała polonistów 2-1(2-1).

Spotkanie było emocjonujące, a jego wynik niepewny był do ostatniej minuty. Sparta już w 8 minucie strzeliła gola, bezpośrednio po rzucie wolnym wykonywanym z 20 m przez Szymona Markowskiego. Pięć minut później wyrównał Kamil Kotrys, który sprytnie wykorzystał stopera i bramkarza gości. w 25 min. po strzale głową tego piłkarza piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W 43. min paczkowianie wykonywali drugi rzut wolny (kwestionowany przez polonistów). Egzekutorem był Krzysztof Hetnar, po którego uderzeniu piłka znalazła się po raz drugi wylądowała w bramce Dawida Popardowskiego.

Po przerwie obie drużyny miały okazje do zmienienia wyniku. Najlepsze nie wykorzystali Łukasz Krótkiewicz ze Sparty i Mateusz Proba z Polonii. Ostanie 10 minut meczu to atak non stop polonistów i umiejętne zwalnianie gry przez spartan, którym udało się utrzymać korzystny wynik. Sprawiedliwym rezultatem byłby remis.

Poloniści zagrali zdecydowanie lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Nareszcie grali ofensywnie. Sparta zawdzięcza wygraną lepszej taktyce i skutecznym wykonywaniem rzutów wolnym. Mecz toczył się w spokojnej atmosferze i dlatego napiętnować należy zachowanie się kilkunastu osobowej grupy młodych kibiców z Paczkowa, którzy w drugiej połowie spotkania „popisali się” odśpiewaniem arcywulgarnych piosenek.

Pozostałe wyniki: Oderka – GKS Starościn 5-0; Silesius – Swornica 3-0; Śląsk – Piotrówka 1-1; Stal – Polonia G. 2-0; Olesno – Grodków 0-0; Olimpia – Obrowiec 3-0; MKS II – Wysoka 3-0.